4. -prowadzi ewidencję zawodników oraz statystykę rozgrywek.

§3 TERMIN I MIEJSCE ROZGRYWANIA SPOTKAŃ

Rozgrywki prowadzone są zgodnie z terminarzem dostarczonym przedstawicielom drużyn przed inauguracją rozgrywek.

§ 4

1. Jeżeli jedna z drużyn nie stawi się na boisku gotowa do gry najpóźniej 5 min po terminie ustalonym przez organizatora, sędzia odgwizduje koniec zawodów, a drużynie przeciwnej przyznany zostanie walkower. W przypadku powiadomienia organizatora o spóźnieniu nie wynikającym z winny drużyny tylko z przypadku "losowego" Organizator podejmuje decyzję o późniejszym rozegraniu spotkania lub przełożeniu na inny terminie.

2. Drużyna, która nie stawi się do rozegrania meczu będzie ukarana „walkowerem” (wynik 3:0). Trzy punkty przyznane są w takiej sytuacji drużynie przeciwnej. Kara finansowa za pierwszy taki 100,00 zł, drugi 150,00 zł.

3. "Oddanie" trzech meczy walkowerem w całych rozgrywkach, powoduje automatyczne wycofanie drużyny z dalszych rozgrywek. W przypadku, gdy drużyna wycofana nie rozegrała przynajmniej 50% + 1, to wszystkie mecze z jej udziałem zarówno te odbyte jak i planowe zostaną potraktowane jako nie byłe. W przypadku, gdy wycofana drużyna rozegrała 50% + 1 spotkanie z objętych obowiązującym terminarzem rozgrywek to wówczas wyniki rozegranych przez nią zostaną zaliczone, natomiast w pozostałych do rozegrania spotkaniach zostanie przyznany drużynie przeciwnej walkower w stosunku 3:0.

4. Powyższy zapis obowiązuje również w przypadku, gdy drużyna sama zrezygnuje z udziału w rozgrywkach.

5. Wszystkie drużyny obowiązuje przedstawiony przed rozgrywkami terminarz.

§ 5

1

Zawody odbywają się na hali sportowej w Barcianach ul. Nowa 1A

§ 6

1. W szczególnych przypadkach drużynie przysługuje prawo zwrócenia się do organizatorów z pisemnym wnioskiem o przełożenie spotkania

1. wymagana zgoda drużyny przeciwnej

2. konieczność wniesienia opłaty w wysokości 100 zł

1. Wniosek odpowiednio uzasadniony powód przełożenia spotkania, musi wpłynąć, do organizatora najpóźniej na 7 dni przed planowanym terminem, meczu ,wynikającym z terminarza rozgrywek.

2. Nowy termin zawodów organizator ustali w porozumieniu z zainteresowanymi zespołami.

3. Spotkania 3 ostatnich kolejek nie mogą być przekładane na termin późniejszy, muszą być rozegrane bez zmian godzinowych. Można natomiast rozegrać spotkania w terminie wcześniejszym (awansem), powiadamiając o tym fakcie odpowiednio wcześniej organizatora na piśmie. Niezbędna jest również zgoda kierownika drużyny przeciwnej. 5. Organizator może nakazać zespołom rozegranie spotkania w innym terminie.

§ 7 ZGŁOSZENIE DRUŻYNY DO ROZGRYWEK

Do rozgrywek zostaną dopuszczone zespoły, które dopełnią w terminie ustalonym przez organizatora regulaminowe formalności takie jak:

1. Złożenia Karty Zgłoszeniowej

2. Wpłacenie wpisowego w wysokości 400,00 zł.

Wpisowe podlega przepadkowi w sytuacji wycofania drużyny z rozgrywek w czasie trwania ligi.

§ 8 ZGŁOSZENIE ZAWODNIKÓW DO GRY

1. W lidze mogą uczestniczyć tylko zawodnicy, którzy są zgłoszeni do rozgrywek i mają ukończone minimum 15 lat w dniu ich rozpoczęcia.

2. Pisemne zgłoszenie na drukach organizatora zawodników powinno zawierać ich dane osobowe tj. imię i nazwisko członków drużyny oraz dane Kapitana wraz z adresem kontaktowym (nr telefonu, adres e-mail). W przypadku zawodników niepełnoletnich, którzy nie mają ukończone 18 lat wymagana jest zgoda rodziców lub prawnych opiekunów.

3. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest przekazanie przez uczestników drużyny oświadczenia którego wzór stanowi załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu.

Zgłoszenie to musi być dostarczone do organizatora najpóźniej przed rozpoczęciem pierwszej kolejki rozgrywek.

1. W rozgrywkach BARCIAŃSKIEJ LIGI FUTSALU, może maksymalnie występować trzech zawodników zrzeszonych w klubach od IV ligi wzwyż w danym meczu. Ewentualny kolejny zgłoszony zawodnik, może w danym meczu przebywać tylko na trybunach.

2. Zawodnicy występujący w drużynach młodzieżowych i niższych klas seniorskich grają bez ograniczeń.

2

1. Młodzieżowcy występujący w IV lidze i wyżej są traktowani jako IV ligowcy.

a) zawodnicy urodzeni w 2005 r. i młodsi są zwolnieni z tych ograniczeń

b) zrzeszeni zawodnicy urodzeni w 1988 r. i starsi są zwolnieni z limitów.

7. Zawodnik zostanie potraktowany jako IV ligowiec i wyżej jeżeli rozegrał łącznie ponad 30 minut w rundzie jesiennej 2023/2024.

8. W rozgrywkach pucharu Polski limity nie dotyczą.

9. Do ligi drużyna zgłasza dowolną ilość zawodników w ramach podstawowego wpisowego.

10. Za dopisanie zawodnika od 4 do 6 kolejki w czasie trwania rozgrywek są pobierane dodatkowe opłaty w wysokości 50 zł od zawodnika.

11. Zawodnik w rozgrywkach może reprezentować tylko jeden zespół.

§ 9

Zawodnika uznaje się za uprawnionego do gry w danym zespole, jeżeli jego nazwisko i imię figuruje na zbiorczej liście drużyny, potwierdzonej własnoręcznym podpisem, potwierdzonym przez kierownika drużyny oraz przez organizatora.

§ 10

1. Kapitanowie drużyn mają prawo wnieść protest dotyczący tożsamości zawodników drużyny przeciwnej. W razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie tożsamości zawodnika i jego uprawnień do gry w danym zespole. Protesty kapitanów odnośnie tożsamości zawodnika, mogą być składane najpóźniej do końca spotkania u organizatora. W innym terminie protesty nie będą przyjmowane.

2. Za wystawienie do składu zawodnika nie uprawnionego do gry zostaje przyznany walkower dla drużyny poszkodowanej (walkower 3:0), oraz kara finansowa 100,00 zł w wypadku gdy w obu drużynach wystąpią zawodnicy nieuprawnieni to zostanie przyznany walkower obustronny (brak przydziału punktów).

§ 11 ZMIANA NAZWY DRUŻYNY

W czasie rozgrywek nie dopuszcza się późniejszej modyfikacji nazwy drużyny.

§ 12 PRZEPISY I ZASADY GRY

1. W rozgrywkach obowiązują przepisy gry w piłkę nożną zespołów pięcioosobowych Futsal.

2. W pierwszej rundzie drużyny rozgrywają spotkania systemem "każdy z każdym". Mecze trwają 2 x 20 min. W fazie „play of” przy wyniku remisowym, jedno lub dwubramkowym prowadzeniu jednej z drużyn w trakcie ostatnich dwóch minut zawodów będzie zatrzymywany czas. W meczach finałowych o dalsze miejsca organizator może skrócić mecze.

3. Punktacja: zwycięstwo - 3 pkt, remis - 1 pkt, porażka - 0 pkt.

4. O kolejności miejsc w końcowej tabeli decyduje kolejno: większa ilość zdobytych punktów, korzystniejszy bilans pomiędzy zainteresowanymi drużynami. W przypadku, gdy jednakową ilość punktów zdobędą więcej niż 2 zespoły, wówczas sporządza się tzw. "mała tabelę" uwzględniającą tylko wyniki pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

3

W takim wypadku o kolejności w tabeli decyduje: korzystniejsza różnica bramek, większa ilość zdobytych bramek. W przypadku, gdy nie można w ten sposób sklasyfikować drużyn, o kolejności decyduje losowanie.

1. Druga runda PLAY OF – rywalizacja w ćwierćfinale i w półfinale do dwóch zwycięstw. Z tym, że wynik pierwszego meczu zostanie ustalony na podstawie zajętego miejsca w rudzie zasadniczej np.:

1 – 8 1:0

2 – 7 1:0

4 – 5 1:0

3 - 6 1:0

W przypadku remisu w spotkaniach ćwierćfinałowych i półfinałowych nastąpią rzuty karne. Rzut karny wyznacza się w odległości 6 m od linii bramkowej.

Mecze finałowe:

- mecz o 3 miejsce dogrywka (2 X 5 minut) i ew. karne

- Finał dogrywka (2 X 5 minut) i ew. karne

1. Rozgrywki rozpoczną się i prowadzone będą zgodnie z terminarzem rozgrywek.

2. Czas dla drużyny (1 w meczu) - trenerzy/kapitanowie każdej drużyny są upoważnieni do zgłaszania chęci uzyskania przerwy trwającej 1 minutę; przerwa taka może być udzielona w każdej chwili z zastrzeżeniem, że drużyna ubiegająca się o nią jest w posiadaniu piłki (np. rzut wolny, rzut rożny lub wrzut z autu); kiedy przerwa jest przyznana, zawodnicy muszą pozostać na polu gry; jeżeli chcą oni uzyskać instrukcję od trenera, to ich przekazanie może odbyć się przy linii bocznej na wysokości ławek rezerwowych; osoba udzielająca instrukcji nie może wchodzić na boisko.

3. Piłka poza grą – gdy całym obwodem przekroczy linię bramkową lub linię boczną zarówno na ziemi (podłożu) jak i w powietrzu; uderzy w sufit; gdy gra została przerwana przez sędziego. Zawodnik wykluczony nie może powrócić do gry, ani zajmować miejsca na ławce rezerwowych. Zawodnik rezerwowy może wejść do gry po upływie 2 minut od wykluczenia współpartnera, o ile wcześniej drużyna osłabiona nie straci bramki. W takim przypadku: jeżeli 4 zawodników gra przeciwko 5 i tracą bramkę, mogą uzupełnić skład; jeżeli obie drużyny mają po 4 zawodników i pada bramka – nie uzupełniają składu; jeżeli 3 zawodników gra przeciwko 4 lub 5 i traci bramkę – mogą uzupełnić skład tylko o 1 zawodnika; jeżeli obie drużyny mają po 3 zawodników i pada bramka – nie uzupełniają składu; jeżeli drużyna grająca w osłabieniu strzela bramkę, nie uzupełnia składu przed upływem 2 minut od chwili wykluczenia zawodnika. Po wykluczeniu bezpośrednim(czerwona kartka) rezerwowy wchodzi po upływie 3 min. pomimo że drużyna może stracić bramkę. W każdym przypadku bieg kary zaczyna się w momencie wznowienia gry. Uzupełnienie składu wymaga zgody sędziego czasowego, a w razie jego braku, drugiego sędziego.

4. Faule akumulowane– pierwsze pięć fauli popełnionych przez daną Drużynę podczas jednej połowy meczu karane jest rzutami wolnymi bezpośrednimi.

5. Wykonanie rzutów wolnych– przy pierwszych pięciu faulach akumulowanych popełnionych przez każdy zespół w czasie jednej połowy meczu zawodnicy drużyny przeciwnej mają prawo ustawić mur obronny; wszyscy zawodnicy muszą znajdować się co najmniej 5 m od piłki, zanim zostanie ona wprowadzona do gry; bramka może zostać zdobyta również bezpośrednio z rzutu wolnego.

6. Przedłużony rzut karny– począwszy od szóstego zarejestrowanego faulu jednej z drużyn w każdej połowie meczu, drużyna przeciwna wykonuje przedłużony rzut karny(10 m od linii bramkowej).

4

Piłkę ustawioną na drugim punkcie karnym uderza się bezpośrednio na bramkę. Zawodnik wykonujący rzut musi być właściwie zidentyfikowany. Pomiędzy piłką a bramką nie może znajdować się żaden zawodnik, z wyjątkiem bramkarza drużyny broniącej.

§ 13 BADANIA LEKARSKIE

1. Organizator zaleca, by zawodnik we własnym zakresie poddał się badaniom lekarskim.

2. Organizator nie będzie wymagał od zawodników zaświadczeń lekarskich, jedynie oświadczenie o zdolności do gry.

3. Opiekę medyczną drużyny zapewniają we własnym zakresie.

§ 14 UBEZPIECZENIA ZAWODNIKÓW

Ubezpieczenia zawodników od następstw nieszczęśliwych wypadków mający związek z udziałem w rozgrywkach BARCIAŃSKIEJ LIGI FUTSALU, drużyny ponoszą we własnym zakresie.

§ 15 UBIÓR ZAWODNIKA

1. Drużyny biorące udział w rozgrywkach BARCIAŃSKIEJ LIGI FUTSALU zobowiązane są do występowania w jednolitych koszulkach, przy czym bramkarze obydwu zespołów również muszą różnić się ubiorem od pozostałych zawodników. Kapitan drużyny powinien posiadać opaskę na ramieniu, wskazującą na jego funkcję. Każda drużyna zobligowana jest zapewnić sobie pełne, jednakowe, ponumerowane stroje sportowe we własnym zakresie.

2. W przypadku, gdy obydwa zespoły przystąpią do spotkania w bardzo podobnych strojach, obowiązek zmiany ubioru (nałożenia tzw. „kontrastów”) spada na drużynę gospodarzy (na pierwszym miejscu w terminarzu rozgrywek), znaczniki dla bramkarzy drużyny zapewniają we własnym zakresie. Istnieje możliwość wypożyczenia znaczników od organizatorów za opłatą 20 zł za mecz.

§ 16 SĘDZIOWIE I SPRAWOZDANIA Z ZAWODÓW

1. Obsadę sędziowską zapewnia Organizator.

2. Sprawozdanie z zawodów prowadzi sekretarz ligi.

1. Na podstawie sprawozdań sędziowskich, organizator zatwierdza wyniki i sporządza komunikat z całej kolejki.

§ 17 NAGRODY

1. Po zakończeniu rozgrywek organizator wręczy nagrody czołowym zespołom.

2. Organizator prowadzi klasyfikację na „Najlepszego strzelca”, „Najlepszego zawodnika”, „Najlepszego bramkarza”, w tych kategoriach przyznane będą im nagrody indywidualne.

5

§ 18 SKARGI

Wszystkie skargi rozpatrywane są przez Organizatora.

1. Warunkiem rozpatrzenia skargi jest wniesienie go przez kierownika/kapitana drużyny w formie pisemnej.

§ 19 SANKCJE KARNE

1. W rozgrywkach obowiązują kary indywidualne w postaci napomnień (2 minuty) oraz wykluczenia z gry(czerwona kartka). Za niezachowanie odpowiedniej odległości od piłki przy aucie, rzucie wolnym i rożnym oraz opóźnianie wznowienia gry kara (1 minuty). Ocena rodzaju przewinienia zależy tylko i wyłącznie od decyzji sędziego prowadzącego zawody i jest nieodwołalna.

2. Wszystkie sprawy związane z karami i wykroczeniami rozpatrywane będą przez Organizatora w oparciu o sankcje karne przedstawione w dalszej części niniejszego regulaminu.

3. Ławka rezerwowych i osoby na niej przebywające stanowią drużynę. Przewinienia dokonane przez zawodników rezerwowych lub osoby funkcyjne będą rzutowały na osłabienie drużyny. Kapitan lub kierownik drużyny odpowiada za skład osób tam przebywających. Max 3 osoby funkcyjne.

§ 20 WYMIARY KAR

1. Po otrzymaniu piątej kary 2-minutowej(żółta kartka) zawodnik automatycznie jest odsunięty od kolejnego meczu.

2. Za otrzymanie czerwonej kartki w konsekwencji trzech kar 2-minutowych w jednym meczu zawodnik nie jest karany odsunięciem od spotkania za czerwoną kartkę. Kary 2-minutowe są akumulowane.

3. Karą za otrzymaną bezpośrednio czerwoną kartkę jest odsunięcie od jednego (kolejnego) meczu.

4. Organizator może ukarać dodatkowo zawodnika, uczestniczącego w rozgrywkach, zakazem gry na więcej spotkań - za wybitnie niesportowe zachowanie:

a) za słowne znieważenie sędziego lub organizatora - min 2 kolejne spotkania drużyny

b) naruszenie nietykalności cielesnej sędziego lub organizatora – wykluczenie, ogłoszone zostanie oddzielnym komunikatem.

1. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany wymiaru kary dla winnego zawodnika w sytuacji, gdy nastąpią dodatkowe okoliczności lub zaistnieją trudności w zakwalifikowaniu przewinienia do odpowiedniego punktu niniejszego artykułu.

2. Odpowiedzialność za kontrolę kar minutowych u poszczególnych zawodników w swoich drużynach spoczywa na kierownikach zespołów.

1. Drużyna zostanie ukarana walkowerem ( walkower 3:0 ) jeżeli:

- zostanie zdekompletowana ( na parkiecie pozostanie mniej niż 3 zawodników ),

- samowolnie opuści pole gry,

- wystąpi nieuprawniony zawodnik,

- sędzia lub sędziowie zostaną czynnie znieważeni przez zawodników,

- lub wystąpią inne nie przewidziane sytuacje które organizator zakwalifikuje jako naruszenie przepisów.

6

§ 21 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż Administratorem Pana/Pani danych osobowych Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach przy ul. Ul. Kościuszki 2, 11-410 Barciany.

2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym kontakt możliwy jest za pośrednictwem poczty elektronicznej: iodgokbarciany@gmail.com lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej pod adresem jak w pkt 1 z dopiskiem „Inspektor ochrony danych”.

3. Dane wszystkich uczestników Barciańskiej Ligii Futsalu będą przetwarzane w oparciu o art. 6 ust 1 lit a) RODO – tj. zgody uczestników na zasadach przewidzianych prawem o ochronie danych osobowych na potrzeby realizacji działań związanych z prowadzeniem Ligii. Dane osobowe będą przechowywane jedynie przez okres niezbędny do prawidłowej realizacji celu przetwarzania, a po ich wykonaniu przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na administratora danych przepisami prawa, w tym przepisami podatkowymi oraz dotyczącymi odpowiedzialności cywilnej za należyte wykonanie swoich zobowiązań.

4. Przetwarzanie danych, o których mowa jak powyżej w związku z udziałem w Lidze obejmuje także publikację imienia i nazwiska uczestnika oraz jego przynależności drużynowej i numeru telefonu – w każdy sposób, w jaki publikowany lub rozpowszechniana będzie informacja o Lidze. Organizator ma również prawo opublikować imię i nazwisko uczestnika wraz z jego wizerunkiem i nazwą drużyny w wynikach Ligi publikowanych w Internecie tj. m.in. na stronie www.gok.barciany.pl, funpage Facebook, futbolowo.pl. i inne strony prowadzone przez organizatorów. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne, lecz ich niepodanie lub brak zgody na ich przetwarzanie uniemożliwia udział w Lidze.

5. Wszelkie dane przechowywane są zgodnie z obowiązującym prawem o ochronie danych osobowych. Administrator przetrzymuje w bazie następujące dane uczestników: imię i nazwisko, rok urodzenia, przynależność do drużyny.

6. Odmowa podania danych uniemożliwia uczestnictwo w Lidze. Uczestnicy mają prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięci zgody w dowolnym momencie, wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

7. Administrator danych osobowych nie przekazuje danych do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej. Dane osobowe uczestników nie będą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu, w tym profilowaniu.

8. Administrator pozyskuje dane wyłącznie bezpośrednio.

9. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane firmom zewnętrznym.

10. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej

11. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich nieuprawnionym ujawnieniem.